Kedves Látogató!

Óvodánk önkormányzatunk által fenntartott, részben önállóan gazdálkodó, két részben osztott csoporttal működő intézmény. A községünk centrumában helyezkedik el, így jól megközelíthető. Családi ház jellege , gyönyörű udvarának kellemes környezete otthonos légkört áraszt. Tárgyi és személyi feltételei kiválónak mondható.

2018. novemberében költözhettünk be gyönyörű, minden igényünket kielégítő, korszerűen felszerelt, pályázati összegből önkormányzatunk által felújított óvodánkba.

Fejlesztő,-sószobával, játéktároló udvari házzal bővült intézményünk.

2021. szeptemberétől megnyitotta kapuját mini bölcsődénk, így óvodánk Peresztegi Napközi Otthonos Óvoda és Mini Bölcsőde lett.

Gyermekképünk:

„Olyan gyermek nevelése aki egyedi fejlődő személyiség és szociális lény egyszerre, fejlődő genetikai adottságok, az érés, sajátos törvényszerűségek , környezeti hatások együttesen határoznak meg.

Aki:- szívesen jár óvodába-jól érzi magát a közösségben- testben-lélekben egészséges –kíváncsi-boldog- kiegyensúlyozott-képességei szintjén optimálisan fejlődik-környezetéhez igazodik-problémamegoldó-szereti a természetet, féltőn óvja-vidám, élettel , élményekkel teli.

Tiszteli a szüleit, nevelőit, bizalommal fordulnak hozzájuk. Bátran, egészséges önbizalommal kommunikál, érzelmeit képes kifejezni, érdeklődő, sok-sok tapasztalattal felvértezett. Udvarias, illemtudó.

Óvodánk mottója:

„ A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben. Néhány magasabbra tud repülni, mint mások, de mindegyik a legjobb tudása szerint repül. Miért is hasonlítanád össze őket? Mindegyik különleges. Mindegyik gyönyörű.”